Dawne Zawiercie w fotografiach i opowiadaniach

Stefan Stefaski

Druga edycja Zawierciańskiej Gry Miejskiej - Śladami PRL-u!

Strona główna » Historia » Druga edycja Zawierciańskiej Gry Miejskiej - Śladami PRL-u!

Chcesz sobie przypomnieć czasy PRL-u, te codzienne, zabawne lub pełne absurdu? Wejdź do Gry! Już 22 września pojawi się niepowtarzalna okazja, aby przenieść się do minionej epoki. Odbędzie się wówczas II edycja Zawierciańskiej Gry Miejskiej pt. „Śladami Dawnego Zawiercia”, organizowanej przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. W tym roku gra będzie poświęcona realiom PRL-u.

Gra miejska to połączenie harcerskich podchodów, gier fabularnych i hapenningów ulicznych. Jej ideą jest traktowanie miasta jak planszy, po której poruszają się gracze. Podczas rozgrywek uczestnicy wykonują przeróżne zadania, rozwiązują zagadki i zbierają punkty, aby na mecie wymienić je na nagrody.

– „Gry miejskie organizowane są w większości dużych polskich miast. To świetna zabawa i chcieliśmy, aby również mieszkańcy naszego miasta mieli okazję do zapoznania się z tą formą rozrywki. Motywem przewodnim gry będzie dawne Zawiercie – jego ulice, budynki, mieszkańcy i historia. Ubiegłoroczna edycja zakończyła się dużym sukcesem – wzięło w niej udział aż 45 osób. Zachęcam do udziału w drugiej edycji – tym razem gra będzie dotyczyła czasów PRL-u” – mówi Paweł Abucki, wiceprezes CIL. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody. Podczas zmagań natkniemy się na ciekawe postaci z przeszłości, peerelowskie ciekawostki oraz ślady wydarzeń z dawnych lat…

Impreza rozpocznie się 22 września na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu o godzinie 10:00 i potrwa kilka godzin. Aby wziąć udział w grze, należy zebrać 5 osobowy zespół i do 20 września 2012 r. zarejestrować go za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej www.zawiercianin.pl w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul Senatorska 14, oraz w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, ul. Piastowska 1. W każdym zespole przynajmniej jednym uczestnikiem musi być osoba pełnoletnia.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Gminy Zawiercie.

regulamin_gry_miejskiej.pdf

zawiercianska-gra-miejska-form.doc

|   Do góry   |   Strona główna   |

Centrum Inicjatyw Lokalnychwww.cil.org.pl

Newsletter

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe