Dawne Zawiercie w fotografiach i opowiadaniach

Stefan Stefaski

Konkursy zakończone

Strona główna » Konkurs » Konkursy zakończone

Dost�pne podkategorie:

Wernisaż wystawy "Dawne Zawiercie w fotografiach i w opowiadaniach"

 

27 czerwca 2008 r. w Galerii Perspektywa w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się wernisaż wystawy "Dawne Zawiercie w fotografiach i w opowiadaniach", zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, przy współpracy Sekcji Historycznej Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej.

Wernisaż otworzył Paweł Abucki - pełniący funkcję sekretarza w Centrum Inicjatyw Lokalnych, dziękując wszystkim  za przybycie oraz przybliżając działalność Centrum.

Wśród zgromadzonych gości zjawili się m.in. Pani Barbara Łada - wice prezydent miasta Zawiercie, radni  - Pani Ewa Mićka i Łukasz Konarski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu Pan Andrzej Danecki.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze opowiadanie o dawnym Zawierciu. Zainteresowani mogli przesyłać swoje prace od 12 maja do 16 czerwca 2008 r.

I miejsce w konkursie zajęła Pani Joanna Ćwikła
II miejsce Pani Magdalena Banyś
III miejsce Pani Aneta Paszowska

Nagrodę internautów otrzymała Magdalena Banyś, na której pracę internauci oddali ponad 100 głosów.

Po wręczeniu nagród nastąpiło zwiedzanie wystawy, która była doskonałą okazją do rozważań i refleksji nad przeszłością Zawiercia.  Można zobaczyć było np. dworzec PKP z lat dwudziestych, widok fabryki Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie, Park Miejski, Bocianówkę czy ulice miasta Zawiercie.

Ponadto osoby zwiedzające wystawę miały okazję delektować się muzyką wykonywaną na żywo przez Panów - Tadeusza Pacana i Jerzego Kaziora.

Ten kto nie mógł być na  wernisażu wystawy nadal ma szansę ją zobaczyć. Wystawa będzie czynna do końca wakacji.

 

Wernisaż wystawy oraz konkurs odbyły się w ramach Programu Patriotyzm Jutra i były współfinansowane przez Narodowe Centrum Kultury.

|   Do góry   |   Strona główna   |

Centrum Inicjatyw Lokalnychwww.cil.org.pl

Newsletter

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe